Пошук по сайту...
Відпочинок для дітей! Табір Райдуга. Чорне море, Крим
Портал Знань Портал безперервного навчання

Портал знань — відкриті навчальні матеріали, дистанційне навчання, дистанційне тестування знань

Навчальні матеріали і Тестування знань


Акція! Сайт, що допоможе дітям...

Лабораторія СЕТ | Архів новин Лабораторії | Google Scholar розпочинає оцифрування українських наукових журналів

Google Scholar розпочинає оцифрування українських наукових журналів

7.09.2007

Запрошуємо видавців і редакторів наукових журналів на презентацію проекту оцифрування наукових журналів

Міжнародний фонд "Відродження", eIFL.net та Google Scholar запрошують видавців і редакторів наукових журналів на презентацію проекту оцифрування наукових журналів та обговорення засад співпраці. Зустріч вестимуть Christian DiCarlo, Strategic Partner Development, Google, Inc., та Ірина Кучма, Міжнародний фонд "Відродження". Зустріч відбудеться у понеділок, 24 вересня, о 9.30 у конференц-залі "Міжнародного фонду "Відродження" (вул. Артема, 46).

Попри те, що багато видавців і організацій працюють над створенням онлайнових журнальних колекцій, досить багато наукових журналів все ще перебувають офлайн. Google пропонує видавцям програму архівного оцифрування журналів для створення і розширення доступу до онлайнових колекцій.

Наріжні засади співпраці з видавцями журналів:
• Видавці і надалі залишаються власниками авторського права і власниками контенту журналів. Видавці самі визначаються з журналами, які вони хочуть оцифрувати.
• Google безплатно оцифровує журнали. Оцифровані статті повністю доступні всім користувачам для їхнього некомерційного використання для власних потреб.
• Гостингові сторінки зі статтями з журналів міститимуть логотип видавця та посилання на веб-сайт видавця.
• Ця програма не ексклюзивна. Не існує ніяких обмежень щодо іншого оцифрування матеріалів чи співпраці з іншими партнерами.

А також :
• Оцифровані журнальні статті включаються у пошукові індекси Google — Google Web Search та Google Scholar.
• Видавці можуть посилатися зі сторінки змісту своїх журналів на оцифровані статті Google, отже, користувачі можуть мати доступ до статей зі сторінки видавця.
• Google надає перевагу скануванню шляхом розділення паперової версії журналу на сторінки. Але якщо видавець наполягає на поверненні паперової версії журналу, Google готовий застосувати сканування без розриву на сторінки і повернути журнал видавцеві власним коштом.
• Видавці повинні надати бібліографічні дані своїх журнальних статей в XML (Google готовий пояснити які саме і як саме).
• Google не надсилатиме відскановані файли видавцеві поки триває угода про співпрацю з видавцем. При завершенні угоди Google віддає видавцеві відскановані файли.
• Якщо видавець розміщує оголошення Google на своїй сторінці, то прибутки від оголошень розподіляються між видавцем і Google.

• З Google укладається не ліцензійна угода, а угода про надання послуг.

Найпоширеніші запитання:


Запитання: Чи означає ця співпраця, що всі мої журнали пропонуватимуться у відкритому доступі?
Відповідь: Ні, Ви можете самі визначитися, який матеріал пропонувати у відкритому доступі. Мета програми — створення можливостей для онлайнового доступу до журналів.

Запитання:. Чи може видавець отримати цифровий файл?
Відповідь: Ні, поки триває угода про співпрацю між Google і видавцем. Але ми звертаємо Вашу увагу на те, що це неекслюзивні (невиключні) засади співпраці.

Запитання: Чи можете Ви продавати передплату на наші оцифровані журнали?
Відповідь: Мета цієї програми — зробити доступнішими архіви журнальних колекцій. Ми не плануємо продавати доступ до цих журналів (шляхом передплати чи продажу). Передплату/платний доступ організують інші компанії.

Запитання: Який прибуток я можу отримати від своїх цифрових архівів?
Відповідь: У видавців є можливість розміщувати рекламу на сторінках, де міститься контент. Реклама стосуватиметься змісту статей.

Запитання: Чи надаватиме Google звіти про кількість користувачів моїми цифровими колекціями?
Відповідь: Так, Google звітуватиме про це.

Запитання: Що бачитимуть користувачі, коли заходитимуть на сторінки з моїми оцифрованими статтями?
Відповідь: Користувачі бачитимуть повний текст статті і зможуть її завантажити у PDF для читання чи для роздруку. На цих сторінках будуть логотип і адреса веб-сторінки видавця.

Запитання: Як користувачі можуть знайти статтю на моєму веб-сайті?
Відповідь: Зі змісту журналу видавець може поставити лінк на цифрову копію статті.

Запитання: Як можна припинити використання моєї оцифрованої статті Google?

Відповідь: Видавці можуть припинити дію угоди і тоді Google впродовж 60 днів припинить розміщення статті для користувачів. Але Google може продовжувати використовувати зміст статті для індексування і відображення результатів пошуку.

Просимо повідомити про Вашу участь у зустрічі Ірині Кучмі: kuchma@irf.kiev.ua; або Дінарі Чубаровій, chubarova@irf.kiev.ua; Міжнародний фонд "Відродження", (044) 461-9500 (тел.), (044) 486-0166 (факс).

Кількість входів в цьому місяці : 2634
Приєднуйтесь!
Сторінки, близькі за змістом
©2006-2023 Лабораторія СЕТ, Сергій Титенко
При використанні матеріалів посилання, гіперпосилання для web-ресурсів, на www.setlab.net обов'язкове
Зв'язок: lab@setlab.net 
Лабораторія СЕТ powered by FreshKnowledge
Студія Інновацій — Розробляємо розумні сайти
НТУУ "КПІ"
Комп'ютерні науки та програмна інженерія
Друзі і партнери