Пошук по сайту...
Відпочинок для дітей! Табір Райдуга. Чорне море, Крим
Портал Знань Портал безперервного навчання

Портал знань — відкриті навчальні матеріали, дистанційне навчання, дистанційне тестування знань

Навчальні матеріали і Тестування знань


Акція! Сайт, що допоможе дітям...

Лабораторія СЕТ | Дослідження, статті, розробки | Думки, ідеї та роздуми | Семантична, акцентована розмітка тексту

Семантична, акцентована розмітка тексту

Усім нам відомо, яке велике значення має форматування навчального і не тільки навчального тексту. Одна справа читати сукупний масив тексту без жодних виділень, зміни шрифту, курсиву тощо. Це сприймається, як щось сіре, незрозуміле, таке що не вкладається в голову.

Інша справа текст, який логічно або навіть емоційно відформатований. Це дозволяє нам скоріше схоплювати ключовий контекст, основну думку, поняття, про яке йде мова. Розуміючи основну думку, нам легше зрозуміти допоміжні думки і ідеї, що викладаються. Логічне форматування, таке як заголовки, списки, абзаци є незамінним помічником у послідовному пересуванні текстом, допомагає слідкувати за розвитком авторської думки.

Природною тут є аналогія між текстовим і мовним зверненням. Адже, коли спікер говорить мляво, без інтонації, не роблячи акцентів та специфічних виділень, така промова скоріш схожа на колискову. Навряд такий спікер зможе ефективно донести своє послання. Навпаки ж промовець, що різноманітно акцентує увагу на різних смислових аспектах доповіді, допомагаючи слухачам торкнутися у їх свідомості смислу промови, має більше шансів на те, щоб його зрозуміли.

Готуючи текст, ми створюємо статичну версію власної промови, лекції, доповіді. Тому слід шукати оптимальні шляхи для вираження за допомогою форматування ті мовні аспекти, які так часто втрачаються у печатних версіях мовної діяльності людини.

Кількість входів в цьому місяці : 2612
Приєднуйтесь!
Сторінки, близькі за змістом
©2006-2023 Лабораторія СЕТ, Сергій Титенко
При використанні матеріалів посилання, гіперпосилання для web-ресурсів, на www.setlab.net обов'язкове
Зв'язок: lab@setlab.net 
Лабораторія СЕТ powered by FreshKnowledge
Студія Інновацій — Розробляємо розумні сайти
НТУУ "КПІ"
Комп'ютерні науки та програмна інженерія
Друзі і партнери