Пошук по сайту...
Відпочинок для дітей! Табір Райдуга. Чорне море, Крим
Портал Знань Портал безперервного навчання

Портал знань — відкриті навчальні матеріали, дистанційне навчання, дистанційне тестування знань

Навчальні матеріали і Тестування знань


Акція! Сайт, що допоможе дітям...

Лабораторія СЕТ | Дослідження, статті, розробки | Дисертація | 4. Застосування програмного комплексу керування інформаційно-навчальним Web-контентом | 4.1. Предметна формалізація контенту і автоматична побудова та візуалізація онтології навчального курсу «Технології е-урядування»

4.1. Предметна формалізація контенту і автоматична побудова та візуалізація онтології навчального курсу «Технології е-урядування»

Регіональний центр розвитку е-урядування в Автономній Республіці Крим (РЦРЕУ) у межах проекту «Створення і підготовка діяльності Регіонального центру розвитку електронного урядування в Автономній Республіці Крим» підготував навчальний курс «Технології е-урядування». Розробник методичних матеріалів курсу – к.ю.н. М. С. Демкова.

Е-урядування – це технологія організації державної влади за допомогою систем локальних інформаційних мереж та сегментів глобальної інформаційної мережі, яка забезпечує функціонування певних органів в режимі реального часу та робить максимально простим і доступним щоденне спілкування громадянина з органами влади. У ході співпраці з РЦРЕУ на основі досліджень та запропонованих моделей, методів і програмних засобів здійснено структурування і формалізацію контенту курсу, автоматично побудовано онтологію для галузі е-урядування.

Програмний інструментарій для формалізації предметної складової контенту надає інтерактивний Web-інтерфейс користувача для виділення з тексту сутностей відповідно до понятійно-тезисної моделі рис. 4.1. 

Рис.4.1.Web-інтерфейс користувача для виділення з тексту сутностей відповідно до понятійно-тезисної моделі

Усього в контенті курсу виділено 64 поняття та 190 тез. Після автоматичного аналізу цих даних побудовано 102 відношення між поняттями курсу, а також 87 транзитивних відношень слідування (усього 189 відношень слідування між 64 поняттями). У необхідних випадках після перегляду візуалізованої онтології, застосовувалося корегування зв’язків між поняттями шляхом редагування класів та елементів ПТМ. В деяких випадках на коректність напрямку ребра в графі онтології значно впливав вибір класу тези. Таким чином деякі невірні відношення, що призводили до циклів в графі онтології корегувалися шляхом заміни класів деяких тез на відповідні їм реверсні класи. Аналіз побудованої таким чином онтології підтверджує ефективність запропонованих методів, моделей і програмних засобів. Так підсистема автоматично визначила характерні відношення між ключовими поняттями курсу:

  • Органи влади →е-урядування (фактор впевненості відношенняCF=0,99);
  • ІКТ → е-урядування (CF=0,93);
  • е-урядування → е-демократія,(CF=0,88);
  • е-урядування → Рекомендація Ради Європи (2004) з питань е-урядування (CF=0,99);
  • Internet→ Інформаційне суспільство(CF=0,5)
  • тощо.

Засоби візуалізації графу онтології курсу «Технології е-урядування» зображено на рис. 4.2.

Рис. 4.2. Засоби візуалізації графу онтології курсу «Технології е-урядування»

Кількість входів в цьому місяці : 2484
Приєднуйтесь!
Сторінки, близькі за змістом
4. Застосування програмного комплексу керування інформаційно-навчальним Web-контентом
Розроблений програмний комплекс був застосований в проектах таких організацій і установ як Навчально-методичний комплекс «Інститут післядипломної освіти» НТУУ «КПІ», Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Регіональний центр розвитку е-урядування в Автономній Республіці Крим (РЦРЕУ), Представництво Університету «Vision» (США) у Східній Європі, а також в межах навчально-методичної діяльності на кафедрі АПЕПС НТУУ «КПІ» та у ряді ініціативних авторських проектів.
Дисертація «Програмне забезпечення онтологічно-орієнтованої системи керування інформаційно-навчальним Web-контентом»
Титенко С.В. «Програмне забезпечення онтологічно-орієнтованої системи керування інформаційно-навчальним Web-контентом». Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 01.05.03 – Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем.
©2006-2023 Лабораторія СЕТ, Сергій Титенко
При використанні матеріалів посилання, гіперпосилання для web-ресурсів, на www.setlab.net обов'язкове
Зв'язок: lab@setlab.net 
Лабораторія СЕТ powered by FreshKnowledge
Студія Інновацій — Розробляємо розумні сайти
НТУУ "КПІ"
Комп'ютерні науки та програмна інженерія
Друзі і партнери