Пошук по сайту...
Відпочинок для дітей! Табір Райдуга. Чорне море, Крим
Портал Знань Портал безперервного навчання

Портал знань — відкриті навчальні матеріали, дистанційне навчання, дистанційне тестування знань

Навчальні матеріали і Тестування знань


Акція! Сайт, що допоможе дітям...

Лабораторія СЕТ | Дослідження, статті, розробки | Дисертація | 4. Застосування програмного комплексу керування інформаційно-навчальним Web-контентом | 4.4. Побудова індивідуального навчального середовища в межах циклу дисциплін з програмування

4.4. Побудова індивідуального навчального середовища в межах циклу дисциплін з програмування

Відкритий навчальний портал znannya.org подає сукупність взаємопов’язаних навчальних курсів з проектування та розробки програмного забезпечення, а також з ряду інших дисциплін. Розгорнута тематика сайту у вигляді хмари тегів зображена на рис. 4.10. Загалом БЗ і БД порталу містить 1113 інформаційно-навчальних сторінок, 48 предметних галузей і їх підрозділів, 1696 понять, 7064 тези, 1517 відношень (2170 разом з транзитивними). В системі зареєстровано 984 користувача. На сайті реалізовано індивідуалізований доступ користувачів до затребуваних навчальних ресурсів порталу. Створено структуру професійних компетенцій і профілів спеціалістів у відповідних галузях. Після реєстрації користувач отримує можливість формувати освітній запит, додаючи до власного облікового запису елементи, що подають цілі навчання, зокрема компетенції, профіль спеціаліста, набори контенту, тощо (рис. 4.11, 4.12). Після формування індивідуальних цілей навчання і вибору контенту, користувач отримує доступ до функції обчислення навчального середовища (рис.4.12), в результаті якої система аналізує вказані цілі і контент. Якщо були обрані компетенції, система здійснює їх декомпозицію і знаходить усю сукупність відповідного їм контенту. Загальний обсяг контенту компетенцій а також контент, що був відібраний вручну користувачем, аналізується і сортується в дидактичному порядку з урахування ієрархічних відношень між елементами контенту та семантичних зв’язків між поняттями, які представлені в навчальному матеріалі (рис.4.12).

Експерименти, проведені на порталі znannya.org підтвердили працездатність запропонованих моделей, методів і програмних засобів для індивідуалізованого доступу користувачів до затребуваних навчальних ресурсів в межах інформаційного порталу.

Рис. 4.10. Тематика порталу znannya.org

 

Рис. 4.11. Компетенція «Розробка сайтів і веб-дизайн»

 

Рис. 4.12. Індивідуальне навчальне середовище

Кількість входів в цьому місяці : 2502
Приєднуйтесь!
Сторінки, близькі за змістом
4. Застосування програмного комплексу керування інформаційно-навчальним Web-контентом
Розроблений програмний комплекс був застосований в проектах таких організацій і установ як Навчально-методичний комплекс «Інститут післядипломної освіти» НТУУ «КПІ», Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Регіональний центр розвитку е-урядування в Автономній Республіці Крим (РЦРЕУ), Представництво Університету «Vision» (США) у Східній Європі, а також в межах навчально-методичної діяльності на кафедрі АПЕПС НТУУ «КПІ» та у ряді ініціативних авторських проектів.
Дисертація «Програмне забезпечення онтологічно-орієнтованої системи керування інформаційно-навчальним Web-контентом»
Титенко С.В. «Програмне забезпечення онтологічно-орієнтованої системи керування інформаційно-навчальним Web-контентом». Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 01.05.03 – Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем.
©2006-2023 Лабораторія СЕТ, Сергій Титенко
При використанні матеріалів посилання, гіперпосилання для web-ресурсів, на www.setlab.net обов'язкове
Зв'язок: lab@setlab.net 
Лабораторія СЕТ powered by FreshKnowledge
Студія Інновацій — Розробляємо розумні сайти
НТУУ "КПІ"
Комп'ютерні науки та програмна інженерія
Друзі і партнери